מדיה

סרטון תדמית

פרויקטים נבחרים

Gindi35TLV

דירה במתחם השוק הסיטונאי גינדי תל אביב

Gindi32TLV

דירה במתחם השוק הסיטונאי גינדי תל אביב

100Square TLV

דירה בכיכר המדינה

SaronaTLV

מתחם שרונה תל אביב

Queen50TLV

דירת 50 מטר במרכז ת״א

Break Time TLV

דירת נופש בשוק הסיטונאי

4A Project

דירת 60 מטר במרכז תל-אביב

Urban 39 בית גדול בחלל קטן

דירת בוטיק 39 מטר בתל-אביב

חודשיים שיפוץ ב- 30 שניות

הכל מתחיל מבפנים

סידרה של חמישה פרקים, המלווה ומספרת על תהליך תכנון ועיצוב פנים של דירה במרכז תל-אביב (2013)

פרק 1 - ענת ואמיר

הצצה לתהליך מורכב ומלא ביצירה והתחדשות של השלבים השונים בהליך השיפוץ. החל משלב התכנון, הסקיצות, תכניות עבודה, בחירת ספקים, ומאפשר להבין את חשיבות כתב הכמויות. זו הצצה נדירה מתוך מבט של הלקוחות ושלי כמעצבת שמלווה אותם לאורך הדרך וכמובן איך אפשר בלי התוצאה הסופית אליה כמהים בני הזוג ושני ילדיהם.

 

פרק 2 - ניגשים לתכנון

תהליך התכנון ועיצוב הפנים מורכב מדיאלוג אל מול המשפחה המתגוררת בבית. התהליך מורכב מהיבטים שונים שקשורים לכיווני שמש, לתחושה במרחב, לבקשות ולשאיפות של בעלי הבית. מכלול השיקולים מרכיבים מספר סקיצות של סידור החלל והמרחב לבחירה משותפת ודיון עם הלקוחות.

פרק 3 - כתב כמויות ובעלי מקצוע

כחלק מתהליך התכנון ולאחר בחירת התכנית המועדפת והכנת תוכניות העבודה, יש להכין כתב כמויות מפורט. מסמך זה נועד לרכז את כלל המרכיבים של הפרוייקט ואיתו ניתן לגשת ולקבל מספר הצעות מחיר לפרטים השונים בתהליך העבודה בינהם קבלן, מיזוג אוויר, מפרטי אלומניום - חלונות, דלתות.

כאשר תהליך זה מתבצע כמו שצריך ויוצאים לתמחור מול ספקים שונים, ניתן לקבל תחזית ברורה של הוצאות השיפוץ ולחסוך כסף לאורך הדרך. בחירת הספק המתאים לביצוע העבודה באופן הטוב ביותר, היא הכרחית.

פרק 4 - בחירת ספקים

אחד מהשלבים שאני מאוד אוהבת! יוצאים לשטח לבחירת ריצוף, חיפויים, ברזים וסניטריה. כאן בא לידי ביטוי הסגנון העיצובי וטעמם האישי של הלקוחות.

בחירות נכונות וראייה של התמונה הסופית הכוללת, היא חלק חשוב מאוד בתהליך העיצוב. יש צורך להתחשב בהמון פרטים שיבואו בהמשך בכדי להרכיב את הפזל השלם של תכנון הבית. יש מגוון רחב של ספקים ויש להתאים לכל לקוח את שמתאים לו. כאשר נדרש ממני כמתכננת להכווין את הלקוחות בצורה המיטבית ובכך לחסוך זמן וכסף.

פרק 5 - הדירה אחרי השיפוץ

אחד הרגעים שאני הכי כמהה להיות שם כזה קורה! מרגש אותי כשרטוטים הופכים למוחשיים ומקבלים נופח, מקבלים צורה, מקבלים חיים!

חשוב לי שהתכנון יהיה לפני הכל פרקטי, ועל אף זאת, אסור לוותר על הפן האסתטי, הדברים לא צריכים לבוא אחד על חשבון השני.